Waarom werken als lasser via Asap?

Lasser (in wording) op zoek naar een job? Asap zoekt passende vacatures bij toffe bedrijven.

Wat is een lasser?

Lassen is écht een vak apart. Eentje dat om veel precisie, concentratie en oog voor veiligheid vraagt. Een lasser verbindt productiestukken met elkaar om zo producten of productonderdelen te maken. Dit gebeurt met een lasapparaat, dat het metaal of het verbindingsmateriaal verhit zodat het met elkaar versmelt.

Overweeg je een carrière als lasser? Dan ben jij vast iemand die graag de handen uit de mouwen steekt. Dit is een job waarbij heel wat specialisaties mogelijk zijn, zowel qua materialen en apparatuur als sector. Misschien werk jij aan grote constructies of krijg je net dagelijks te maken met minuscule onderdelen. Door bijscholingen en bijkomende attesten, is het ook mogelijk om door te groeien en functies met meer verantwoordelijkheid aan te gaan.

Recente vacatures als lasser

TIG-lasser

Voor onze klant in Genk, een toonaangevende toeleverancier in metaalbewerking, zijn wij op zoek naar een gedreven TIG-lasser. Dit bedrijf is gespecialiseerd in laser- en plaatbewerking, profielbewerking, laswerken en assemblage, en staat bekend om zijn precisie en kwaliteit. Wat maakt deze job zo interessant? Je werkt met moderne TIG-lasapparatuur en krijgt de kans om hoogwaardige lassen te maken op unieke maatwerkprojecten. Je komt terecht in een hecht team van meer dan 20 ervaren lassers, waar vakmanschap centraal staat en collega’s altijd klaarstaan om te helpen. Geen dag is hetzelfde: je werkt aan diverse projecten met staal, aluminium en inox, van fijn plaatwerk tot precisieconstructies. Wat ga je doen? TIG-lassen van staal, aluminium en inox volgens technische tekeningen en lasprocedures. Zorgvuldig samenstellen van onderdelen met oog voor detail en maatvoering. Schuren, afwerken en controleren van gelaste onderdelen om een perfecte afwerking te garanderen. Eventueel meewerken aan prototypen of kleine series met hoge kwaliteitseisen.
Genk
40

Samensteller

Als samensteller bij onze klant in Hamont speel je een cruciale rol in het creëren van hoogwaardige staalconstructies. Je bent verantwoordelijk voor het samenbouwen van losse positienummers volgens gedetailleerde werkplaatstekeningen. Daarbij voer je steekproefsgewijze maatcontroles uit en zorg je voor eventuele voorlopige montages in de werkplaats. Je maakt gebruik van je praktische kennis van MIG/MAG lassen om productieonderdelen te hechten en werkt nauw samen met je team onder begeleiding van de ploegbaas, die altijd klaarstaat om je te coachen en te ondersteunen. Gedurende een grondige opleidingsperiode raak je vertrouwd met de organisatie en de verschillende afdelingen, zodat je volledig voorbereid aan de slag kunt gaan.
Achel
38

Samensteller

Onze klant, gevestigd in Meeuwen, berekent, produceert en levert uw staalconstructie op maat. Zij beschikken over een hoogwaardig machinepark welke voldoet aan de laatste technische vereisten. Voor verdere uitbreiding zoeken wij voor hen naar lassers en naar samenstellers. Als lasser (halfautomaat) ga je verschillende typen onderdelen aflassen, o.a. profielen tot 16m lang, pijlers en liggers die in de industriebouw gebruikt worden, afwerkhoeken, paardenboxen, metalen schijfdeuren, hekken, ... Kortom, een zeer gevarieerde maatwerk functies. Als samensteller ga je de onderdelen, voordat de lassers deze kunnen aflassen, gaan samenstellen. Hiervoor werk je met een technisch plan dat je zeer nauwgezet volgt.
Meeuwen
40
ALLE JOBS BEKIJKEN

Wat doet een lasser (en waarom is dit een droomjob)?

Lassers worden ingezet in verschillende sectoren en bedrijven. Vaak beheers je als lasser meerdere technieken en kan je verschillende lasapparaten hanteren. Sowieso werk je dagelijks met je handen. Je hebt geen schrik om je vuil te maken maar je gaat wel geordend en proper te werk. Dat is immers noodzakelijk om de beste resultaten te behalen.

Mogelijke specialisaties zijn:

  • fotolassen

  • elektrodelassen of booglassen

  • onderwaterlassen

  • autogeen lassen

  • MIG/MAG-lassen

  • TIG-lassen

  • poederlassen

Welk type lassers zijn er?

Afhankelijk van het bedrijf en de specifieke producten waar het om gaat, vragen werkgevers vaak een bepaald type lasser.

Een onderscheid wordt meestal gemaakt tussen:

  • Booglassen
    Je verbindt de materialen door ze te verhitten met een elektrische plasmaboog. Daardoor smelt het materiaal en vloeit het samen. MIG-, MAG- en TIG- zijn vormen van booglassen.

  • Elektrisch weerstandlassen
    Deze methode combineert druk en warmte. Projectielassen, puntlassen, rolnaadlassen en stuiklassen behoren tot deze categorie.

  • Autogeen lassen
    Bij autogeen lassen of gassmeltlassen gebruik je een speciale brander met een zeer hete vlam, die ontstaat dankzij de chemische reactie van zuurstof en acetyleen.

  • Druklassen
    Bij deze techniek druk je de te verbinden metalen stevig tegen elkaar, eventueel met verhitting. Smeden, explosielassen, wrijvingslassen, ultrasoon lassen en gasdruklassen zijn goede voorbeelden van druklassen.

  • Bundellassen
    Je bestraalt de materialen met een bundel fotonen of elektronen. Ook laserlassen en röntgenlassen zijn vormen van bundellassen.


Waar kan je als lasser aan de slag?

Natuurlijk zijn er veel vacatures voor lassers in de metaalproductie en -bewerking, maar verder zijn er nog ontzettend veel sectoren waar er vraag is naar deze vaklui.

  • Scheepswerven

  • Machine-industrie

  • Carrosseriebouw

  • Elektrotechniek

  • Werktuigbouw

  • … en zoveel meer!

Jouw collega’s? Dat zijn technisch tekenaars, calculators, werkvoorbereiders, plaatwerkers, assemblagemedewerkers, conventioneel draaiers of CNC-draaiers. Een mooie mix van denkers en doeners.


Wat is het loon van een lasser?

Als lasser ben je arbeider. Dat betekent dat je salaris berekend wordt volgens het aantal gewerkte uren in plaats van een vast maandloon. Als starter verdien je ca. 15 euro per uur. Dit stijgt al vlug tot 18 euro per uur. Dat komt dus neer op een bruto maandloon van 2.500 tot 2.900 euro.

Je loon is vooral afhankelijk van je opleiding, lasniveau en ervaring. Je kan je als lasser verder ontwikkelen door bijscholingen te volgen. In dat geval krijg je meer verantwoordelijkheden en stijgt ook je loon. Sommige bedrijven berekenen het loon op basis van de gebruikte lastechniek. Zo verdient een TAG-lasser doorgaans iets meer dan een MIG-, MAG-lasser of lasser-monteur.

De meeste lassers werken in dagdienst. Hier en daar of gedurende de duur van een project, werk je als lasser in ploegen, ’s avonds of in het weekend.

De extralegale voordelen die lassers meestal krijgen? Maaltijdcheques, hospitalisatieverzekering, terugbetaling opleidingen, bedrijfswagen, tankkaart, …


Welke opleiding en achtergrond heb je nodig als lasser?

Wil je lasser worden? Dan volg je best een beroepsopleiding tot lasser. In het middelbaar onderwijs heb je die optie, maar ook nadien kan je nog lascursussen volgen. Onder andere bij VDAB.

Zit je vast in een andere functie en is het tijd voor iets nieuws? Een carrièreswitch naar lasser heeft heel wat voordelen!


Vaardigheden van een lasser

Je taken als lasser? Die zijn best gevarieerd:

  • Verbindingen maken op basis van tekeningen en/of werkinstructies

  • Werkbesprekingen bijwonen met je leidinggevende

  • Materiaal en lasmethode bepalen

  • Het materiaal reinigen

  • Het gereedschap afstellen

  • De apparatuur onderhouden

  • Laswerk en assemblages controleren

  • Mallen maken

  • Snijgereedschap snijden

  • De nodige precisie toepassen bij aftekenen, zagen, tappen, boren, snijbranden, vijlen, knippen, slijpen, …

  • Veiligheids-, milieu- en kwaliteitsnormen respecteren

Naargelang je specialiteit en precieze functie, behoren ook deze taken tot je job:

  • Een hoeknaadlas, plaatlas of pijplas uitvoeren

  • Het laswerk thermisch behandelen

  • Productieafval sorteren en afvoeren

  • De voorraad opvolgen

  • De kwalificaties van het personeel controleren

  • De kostprijs van de laswerkzaamheden berekenen

  • De activiteiten van een team coördineren

En ook de volgende vaardigheden komen goed van pas als lasser:

  • Verantwoordelijkheidsgevoel

  • Zelfstandigheid

  • Zorgvuldigheid

Zin om als lasser aan de slag te gaan?

Asap verbindt je naadloos aan het juiste bedrijf.

BEKIJK ALLE VACATURES

Recente vacatures als lasser

TIG-lasser

Voor onze klant in Genk, een toonaangevende toeleverancier in metaalbewerking, zijn wij op zoek naar een gedreven TIG-lasser. Dit bedrijf is gespecialiseerd in laser- en plaatbewerking, profielbewerking, laswerken en assemblage, en staat bekend om zijn precisie en kwaliteit. Wat maakt deze job zo interessant? Je werkt met moderne TIG-lasapparatuur en krijgt de kans om hoogwaardige lassen te maken op unieke maatwerkprojecten. Je komt terecht in een hecht team van meer dan 20 ervaren lassers, waar vakmanschap centraal staat en collega’s altijd klaarstaan om te helpen. Geen dag is hetzelfde: je werkt aan diverse projecten met staal, aluminium en inox, van fijn plaatwerk tot precisieconstructies. Wat ga je doen? TIG-lassen van staal, aluminium en inox volgens technische tekeningen en lasprocedures. Zorgvuldig samenstellen van onderdelen met oog voor detail en maatvoering. Schuren, afwerken en controleren van gelaste onderdelen om een perfecte afwerking te garanderen. Eventueel meewerken aan prototypen of kleine series met hoge kwaliteitseisen.
Genk
40

Samensteller

Als samensteller bij onze klant in Hamont speel je een cruciale rol in het creëren van hoogwaardige staalconstructies. Je bent verantwoordelijk voor het samenbouwen van losse positienummers volgens gedetailleerde werkplaatstekeningen. Daarbij voer je steekproefsgewijze maatcontroles uit en zorg je voor eventuele voorlopige montages in de werkplaats. Je maakt gebruik van je praktische kennis van MIG/MAG lassen om productieonderdelen te hechten en werkt nauw samen met je team onder begeleiding van de ploegbaas, die altijd klaarstaat om je te coachen en te ondersteunen. Gedurende een grondige opleidingsperiode raak je vertrouwd met de organisatie en de verschillende afdelingen, zodat je volledig voorbereid aan de slag kunt gaan.
Achel
38

Samensteller

Onze klant, gevestigd in Meeuwen, berekent, produceert en levert uw staalconstructie op maat. Zij beschikken over een hoogwaardig machinepark welke voldoet aan de laatste technische vereisten. Voor verdere uitbreiding zoeken wij voor hen naar lassers en naar samenstellers. Als lasser (halfautomaat) ga je verschillende typen onderdelen aflassen, o.a. profielen tot 16m lang, pijlers en liggers die in de industriebouw gebruikt worden, afwerkhoeken, paardenboxen, metalen schijfdeuren, hekken, ... Kortom, een zeer gevarieerde maatwerk functies. Als samensteller ga je de onderdelen, voordat de lassers deze kunnen aflassen, gaan samenstellen. Hiervoor werk je met een technisch plan dat je zeer nauwgezet volgt.
Meeuwen
40
ALLE JOBS ALS LASSER BEKIJKEN